Klimat Dominikany to wysokie miesięczne średnie temperatury oraz pora deszczowa i sucha. To miejsce jest rajem dla plażowiczów, miłośników aktywności wodnych oraz osób poszukujących wyjątkowych doświadczeń.

Atrakcje Dominikany

Dominikana obfituje w możliwości zwiedzania najciekawszych miejsc lokalnych oraz bliskość natury. Dzięki temu staje się celem na wymarzone wakacje.

Turyści mogą podziwiać piękne miasta, które mają rozbudowaną infrastrukturę i jednocześnie cały czas nie straciły lokalnego ducha. Pałacyki, architektura domów i rozciągające się widoki wprost zapierają dech w piersiach.

Również dominikańska przyroda rozpieszcza odwiedzających. Można zaplanować spacery po lasach tropikalnych w celu odnalezienia krainy wodospadów znaną Damajagua lub rejsu po morzu łódką żeby obserwować pływające wieloryby. Ich wzmożone aktywność przypada na styczeń.

Dominikana pogoda

Temperatury w każdym miesiącu roku są atrakcyjne dla turystów, a optymalna wilgotność powietrza przez większość roku sprawia, że nawet upalne dni nie stają się uciążliwe. Dla osób, które nie lubią mocnych upałów zaleca się jednak omijanie lipca oraz sierpnia.

Średnia miesięczna temperatura waha się od 23 do 32 stopni. Każdy miesiąc jest ciepły, więc bez względu na porę roku nie musisz martwić się o zimno.

Dominikana szczególnie jest oblegana w europejskim sezonie zimowym, kiedy odmienność pogodowa zapewnia cieszenie się ciepłym lenistwem w tym karaibskim raju.

Nagrzane powietrze wpływa na to, że temperatura wody jest dużo przyjaźniejsza w porównaniu do np. morza Bałtyckiego. Morze Karaibskie pełnie egzotycznych plaż zachęca do rajskich kąpieli

Średnia temperatura, a opady deszczu

Organizując wyprawę na Dominikanę należy pamiętać o tym, że wysokie temperatury mogą powodować również lokalne burze. Klimat dzieli się na porę deszczową, w której nie unikniemy ulewnych opadów oraz suchą cieszącą się największą popularnością.

W porze deszczowej, z powodu częstych deszczów wilgotność powietrza jest dużo wyższa niż w miesiącach suchych. Ciepłe powietrze w połączeniu z dużą ilością wody paruje co jest bardzo uciążliwe dla osób nieprzystosowanych do takich warunków.

W okresie wzmożonych deszczów ulewy potrafią pojawić się bardzo szybko, ale równie gwałtownie ustają. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet wówczas wakacje nie upłyną pod znakiem chowania się w kurtkę przeciwdeszczową.

Jeżeli interesują Cię dokładne dane dotyczące najwyższych temperatur w miesiącach wejdź na stronę turystycznyninja.pl, dzięki której zdobędziesz potrzebne informacje żeby zaplanować wyjazd Twoich marzeń.

Materiał zewnętrzny