Poszukiwanie idealnego noclegu może spędzać sen z oczu. Noclegi w Krakowie to zarówno luksusowe apartamenty hotelowe, jak też opcje alternatywne. Koniecznie zapoznaj się z ofertą noclegową Krakowa.

Zwiedzanie i wypoczynek – Kraków

Kraków jest niezwykłym miastem, zarówno pod względem historycznym, jak też współcześnie. Liczba zabytków, muzeów, atrakcji, restauracji i wydarzeń w tym mieście zdecydowanie zachęca do jego częstych odwiedzin. Nic więc dziwnego, że sezon turystyczny w Krakowie trwa cały rok. Usługodawcy oferują szeroką gamę opcji noclegowych, aby w Krakowie dobrze czuły się zarówno rodziny z dziećmi, jak też pary i całe grupy. Odpowiedź na pytanie, gdzie warto się w Krakowie zatrzymać, musi być więc dostosowana do potrzeb osób odwiedzających miasto. Najlepsze noclegi w Krakowie łączy jednak podstawowa cecha wspólna, jaką jest dogodna lokalizacja. Warto wiedzieć, które punkty na mapie Krakowa są najistotniejsze. Na uwagę odwiedzających zasługuje przede wszystkim centrum. Nie jest to jednak określenie jednoznaczne, a mianowicie w centrum odwiedzić można zarówno Rynek Główny, jak też tereny zielone, muzea i inne ciekawe miejsca.

Gdzie warto zatrzymać się w Krakowie - Noclegi w Krakowie

Gdzie warto zatrzymać się w Krakowie – Noclegi w Krakowie

Gdzie warto zatrzymać się w Krakowie?

Szczególną wygodę zapewnia lokalizacja w pobliżu krakowskiego Rynku. Noclegi w Krakowie, w ścisłym centrum Starego Miasta to przede wszystkim luksusowe apartamenty. Luksusem jest również bliskość krakowskiego Rynku Głównego, Sukiennic, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Kina Pod Baranami, restauracji i kawiarni, a także najstarszych budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spokojnym spacerem dotrzeć można również do zamku Wawel, Bulwarów Wiślanych, dzielnicy Kazimierz. Dodatkowym atutem jest bliskość węzłów komunikacyjnych. Autobusem, tramwajem czy pociągiem można udać się w dowolne miejsce w Krakowie, jak też do Wieliczki i miejscowości okolicznych. Popularną lokalizacją noclegową jest także dzielnica Kazimierz. To dawna dzielnica żydowska, gdzie zwiedzić można synagogi i miejsca historyczne ważne dla tej społeczności. Kazimierz obecnie wyróżnia się również niepowtarzalną atmosferą i mnóstwem ciekawych miejsc. Alternatywne restauracyjki, bary i kawiarnie, jak też słynny okrąglak z zapiekankami to prawdziwa gratka dla smakoszy. W niedalekiej odległości od Kazimierza mieści się dzielnica Podgórze. To właśnie w tym miejscu zwiedzić można Fabrykę Schindlera. Natomiast turyści zainteresowani wypoczynkiem w pobliżu terenów zielonych powinni zwrócić szczególną uwagę na dzielnicę Salwator. Bliskość Błoń, Parku Jordana, Bulwarów Wiślanych, Lasku Wolskiego oraz Kopca Kościuszki sprawia, że nie sposób się tam nudzić. Jednocześnie, nieopodal znajduje się Muzeum Narodowe, Biblioteka Uniwersytetu Jagiellońskiego, stadion Wisły i Cracovii oraz planty. Spacerując plantami w stronę Filharmonii z łatwością można dostać się na Rynek Główny. Wzdłuż Błoń i Bulwarów Wiślanych rozciągają się tory tramwajowe, co ułatwia komunikację z każdą częścią miasta.

Atrakcyjne noclegi w Krakowie

Noclegi w Krakowie są różnorodne pod względem ceny, dostępności dodatkowych usług, wielkości zakwaterowania. Wyróżnia się także miejsca odpowiednie dla rodzin z dziećmi oraz lokalizacje polecane przez pary. Na bazę noclegową Krakowa składają się hotele, apartamenty, hostele, schroniska młodzieżowe, hostele na statkach. Podczas wyboru hotelu warto zwrócić uwagę na podstawowe wyznaczniki, takie jak liczba gwiazdek, opinie, dodatkowe atrakcje dostępne na terenie obiektu. W hotelach oznaczonych trzema gwiazdkami można liczyć na nocleg w pokoju o metrażu co najmniej 10 m². W pokojach udostępniany jest Internet, telefon, wyposażenie łazienki, kosmetyki, woda butelkowana. Na terenie hotelu można skorzystać z sali konferencyjnej. W obiektach wyróżnionych czterema gwiazdkami dostępne są wysokiej klasy punkty gastronomiczne, centrum konferencyjne, strefa SPA, a niejednokrotnie również basen. Hotele tego typu wyróżniają się wysokim poziomem obsługi i higieny. Metraż pomieszczeń noclegowych przekracza 12 m², są one wyposażone w stylowe zestawy mebli wypoczynkowych oraz sprzęty AGD. W Krakowie można również skorzystać z oferty hoteli pięciogwiazdkowych. W miejscach tych obsługa jest całodobowa, a kadra bez trudu posługuje się językami obcymi. Pomieszczenia są obszerne, dostępne są dodatkowe udogodnienia, a pokoje sprzątane są codziennie. Ważną częścią obiektu jest strefa Wellness & SPA, gdzie można poddać się zabiegom odnowy biologicznej, z użyciem kosmetyków najwyższej jakości. Oferta w zakresie apartamentów także jest bardzo szeroka. Dokonując wyboru apartamentu warto kierować się przede wszystkim opiniami poprzednich lokatorów. Dostępność licznych hosteli, a także kilku schronisk młodzieżowych pozwala na organizację wakacji w Krakowie również niższym kosztem.

Jeśli poszukujesz szczegółowej oferty noclegów w Krakowie wraz z wyszukiwarką cen, ofert, terminów i dodatkowych opcji koniecznie skorzystaj z bazy noclegów pod adresem https://noclegi.pl/krakow. Za pośrednictwem odpowiedniej witryny bez trudu odnajdziesz obiekt, który spełni twoje oczekiwania. Komfortowy wypoczynek jest bowiem równie ważny, jak zwiedzanie historycznych zakątków miasta.

materiał zewnętrzny