Fuerteventura jest drugą pod względem wielkości wyspą wchodzącą w skład Wysp Kanaryjskich. Choć odwiedza ją sporo turystów w ciągu całego roku, nadal zachowuje swój spokojny i dziewiczy charakter. Niemała liczba osób uważa ją za najpiękniejszą z całego archipelagu. Co warto zobaczyć decydując się na tę wyspę jako cel podróży? Których atrakcji lepiej sobie nie odpuścić, aby poczuć prawdziwy klimat wyspy?
casino seiten Österreich

Atrakcje Fuerteventura – co warto zobaczyć?

Wyspy Kanaryjskie u wybrzeży Afryki w ostatnim czasie są jednym z popularniejszych kierunków na wakacje. Nic w tym dziwnego. Plaży na wyspach należą do najpiękniejszych plaż na świecie. Dokładny kierunek zależy od tego, co kto lubi. Jeśli interesuje Cię wypoczynek, ale też spora ilość turystów, koniecznie wybierz Gran Canaria. Fuerteventura to idealna opcja dla spokojniejszych osób.

Co zobaczyć na Fuerteventurze? Atrakcje Fuerteventura to przede wszystkim Par Narodowy Corralejo. Znajduje się na północnym końcu wyspy, pozwala podziwiać dziewiczą przyrodę, która jest wręcz zachwycająca. Wysokie wydmy, 11 km plaż oraz piasek kontrastujący z turkusową wodą – to same wspaniałości, które trzeba zobaczyć.

Warto wybrać się tez do ogrodu zoologiczno-botanicznego Oasis Park. Można w nim zobaczyć aż 250 gatunków zwierząt. Jaskinie w Ajuy to też ciekawa opcja. Znajdziesz tam kręte korytarze oraz skalne schodki i przestronne komnaty magmowe. Miasteczko o tej samej nazwie znajduje się na zachodniej części wyspy.

Najpiękniejsze plaże archipelagu Wysp Kanaryjskich – tylko na Fuerteventura

Miłośnicy plażowania znajdą sporo miejsca dla siebie. Przykładem jest Playa de Cofete. Ma aż 12 km długości i zachwyca przestrzenią. Playa La Concha w El Cotillo jest idealną plażą Wysp Kanaryjskich, na której można podziwiać wspaniały zachód słońca. Zlokalizowana jest na północy wyspy. Playa del Pozo znajduje się na terenie Parku Narodowego De Corralejo. Charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą oraz białym piaskiem.

Jedzenie i lokalne smaki – czego warto spróbować?

Zastanawiasz się jeszcze, co zobaczyć na Fuerteventurze? A może warto tutaj coś zjeść? Będąc tutaj, koniecznie trzeba spróbować wspaniałych smaków. Rdzenni mieszkańcy gustują w lekkich smakach oraz prostych daniach. Lokalna kuchnia to głównie kozie mleko, owoce morza, ryby oraz lapas. Popularne są tutaj takie specjały, jak papas arrugadas, czyli ziemniaczki o pomarszczonej skórce. Dla podsycenia apetytu możesz wybrać wycieczki fakultatywne Fuerteventura, które sprawią, że naprawdę zgłodniejesz!

materiał zewnętrzny