Hotel Szymbark jest miejscem idealnym na wypoczynek, zarówno dla aktywnych, jak i szukających spokoju i relaksu. Co takiego kryją w sobie Kaszuby? Z jakich atrakcji warto skorzystać, będąc w Szymbarku? Sprawdźmy jak zaplanować pobyt w tym regionie. 

Kaszuby to region polski wyróżniający się przede wszystkim olbrzymim bogactwem kulturowym. Wiele śladów pozostawiła tu także po sobie historia. Bez wątpienia jest to obszar, który warto odwiedzić o każdej porze roku. Ciekawe atrakcje znajdą tu dla siebie zarówno miłośnicy wspaniałej przyrody, pasjonaci dziedzictwa kulturowego, wyjątkowej architektury, jak i osoby szukające wyjątkowych wrażeń sportowych. Liczne szlaki i parki krajobrazowe, to idealne miejsca na całodniowe wyprawy rowerowe bądź piesze. Często zapominamy o tym, że Kaszuby to nie tylko Półwysep Helski i trójmiasto. Jeśli decydujemy się na spędzenie urlopu w tym wyjątkowym miejscu, warto zajrzeć nieco głębiej, bo to właśnie tam  kryje się najwięcej. Jedną z takich właśnie lokalizacji jest mieszcząca się w malowniczym Kaszubskim Parku Krajobrazowym, wioska Szymbark, a dokładniej mówiąc hotel o tej samej nazwie, w którym czeka na nas najdłuższa deska świata i wiele innych atrakcji.

Nocleg na Kaszubach  Hotel Szymbark

Kaszuby to doskonałe miejsce na urlop. Lokalizacja świetnie sprawdzi się zarówno na wyjazd weekendowy, jak i na dłuższy pobyt. Właściwie im więcej mamy czasu, tym lepiej, bo jest tu naprawdę wiele do zobaczenia. Oczywiście, zanim jednak udamy się na wycieczkę, musimy zaplanować pewne kwestie formalne związane z wyjazdem. Pierwszą i właściwie najważniejszą jest nocleg. Bardzo często polecanym miejscem jest Hotel Szymbark, którego atutem jest nie tylko doskonała obsługa i wiele ciekawych atrakcji, ale i świetne położenie. To świetna baza wypadowa do trójmiasta, ale i wspaniałe miejsce dla osób chcących zbliżyć się do natury. Nieopodal znajduje się także domek do góry nogami będący ciekawą atrakcją dla dzieci i dorosłych.

W Hotelu Szymbark znajdziemy pokoje jedno i dwuosobowe, a także apartamenty idealne dla rodzin. Oferta bogata jest w wiele usług zwiększających komfort pobytu. Rezerwacji w hotelu dokonać możemy poprzez formularz dostępny na stronie, a także telefonicznie.

Hotel Szymbark  atrakcje dla dzieci i dorosłych

Jeżeli wybieramy się do wioski Szymbark, jednego możemy być pewni  bez wątpienia nie będziemy się tam nudzić. Hotel Szymbark zapewnia bowiem swym gościom naprawdę niezwykle wiele zróżnicowanych atrakcji. Równie wiele ciekawych miejsc kryje w sobie też sama wioska.

Najdłuższa deska świata to jedna z najbardziej intrygujących rzeczy, jakie możemy zobaczyć na Kaszubach. To naprawdę wyjątkowa atrakcja, ponieważ ta tak zwana Kaszubska Deska, mierząca dokładnie 46,53 m wpisana została do Księgi Rekordów Guinnessa. W Szymbarku nie jest to jednak jedyna rzecz, która uznana została największą na świecie. Taki tytuł bowiem posiada także mieszczący się tam fortepian.

Szymbark to miejsce idealne dla miłośników historii oraz szeroko pojętej kultury. Znajduje się tu bowiem wiele świetnie zachowanych budowli, takich jak Dwór Salino, czy Dom Sybiraka z Łagrem. Warto przyjechać tu także z dziećmi. Najmłodsi z pewnością z chęcią odwiedzą park linowy oraz kino 3D. W hotelu na najmłodszych czeka także świetny plac zabaw. Nie możemy zapomnieć także o jeszcze jednej wyjątkowej atrakcji. Dom do góry nogami — bo o nim właśnie mowa, to miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć.

Hotel Szymbark  gratka dla smakoszy i piwoszy

Kaszuby to jedno z tych miejsc w Polsce, w których skosztować możemy niezliczenie wiele ciekawych i wyjątkowych potraw regionalnych. Zupa z brukwi, liczne dania z gęsiną w roli głównej, czy też znane placuszki ruchanki i sznek z glancem to tylko nieliczne z wyjątkowych propozycji. Tego po prostu trzeba spróbować. Jeśli będziemy spędzać wczasy w Hotelu Szymbark, to będziemy mieć taką szansę, gdyż znajduje się w nim restauracja serwująca przede wszystkim właśnie dania regionalne. W menu znajdziemy zarówno propozycje dla osób szukających nowych doznań smakowych, smakoszy ceniący sobie tradycyjną polską kuchnię, jak i dla najmłodszych.

Hotel Szymbark ma w zanadrzu także coś dla piwoszy. Browar Kaszubska Korona to miejsce, w którym warzone są różne gatunki piwa. Co ciekawe, wszelkie procesy przeprowadzane są według tradycyjnych kaszubskich receptur. Wszystko to bez żadnych ulepszaczy, sztucznych barwników i innych dodatków stosowanych przez wielkie koncerny.

To jednak nie wszystko. W Hotelu Szymbark, piwo to wykorzystuje się także do zabiegów relaksacyjno-pielęgnacyjnych. Znajdują się tam bowiem łaźnie piwne, będące bardzo ciekawym odpowiednikiem klasycznego SPA. Zabiegi z użyciem tego trunku to rewelacyjna sprawa dla osób szukających regeneracji i wyciszenia.

Wakacje na Kaszubach  ile to kosztuje?

Koszt kilkudniowego wyjazdu na Kaszuby zależny jest oczywiście od wielu czynników. Należy wziąć tu pod uwagę między innymi długość pobytu oraz liczbę osób. Sam Hotel Szymbark dysponuje bardzo szeroką ofertą pod względem cenowym. Z pewnością każdy dopasuje tu wszelkie parametry pobytu do swych możliwości finansowych. Planując wakacyjny budżet, musimy uwzględnić także wszelkie atrakcje, które wymagają wykupienia biletu. Warto wspomnieć, że Kaszuby to rejon, który umożliwia nam spędzenie urlopu w bardzo atrakcyjnej cenie. Naturalne bogactwo, liczne szlaki, wspaniałe lasy i morze — to wszystko dostępne jest tu dla nas zupełnie za darmo.

materiał zewnętrzny