Tuż obok wakacji, ferie zimowe są czasem, na który dzieci wyjątkowo czekają. Aż dwa tygodnie odpoczynku od szkoły! Rodzice nie zawsze podchodzą do tego z równym entuzjazmem, w końcu dzieci mają niespożyte pokłady energii. Warto więc zaproponować im coś, co pozwoli im tę energię wykorzystać. Obóz lub kolonia sprawdzą się w tym doskonale.

Kolonie zimowe zapewniają mnóstwo wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Dzieci mają okazję poznać nowych przyjaciół, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także poprzez aktywność fizyczną wzmacniać odporność organizmu i swoją kondycję. Jakie obozy zimowe dla dzieci możemy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy naszą pociechę zapisać na wyjazd na nadchodzące ferie? Propozycji jest tak naprawdę sporo, więc z pewnością te wymienione poniżej nie wykorzystują wszystkich możliwości. Jednak dadzą pewien obraz, na czym warto się skoncentrować.

Obóz narciarski lub snowboardowy

Zima nieodzownie kojarzy się ze śniegiem. Patrząc na to, jak ciepłe były zimy w ostatnich latach, już sama obecność górskiego śniegu może być dla dziecka nie lada atrakcją, a jeśli do tego będą mogły pojeździć na stoku, będą przeszczęśliwe. Obozy narciarskie i snowboardowe organizuje się zarówno dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi, jak i tych, którzy chcą popracować nad swoimi umiejętnościami. Mogą w nich uczestniczyć nawet 6-letnie maluchy.

Survival

Fani mocnych wrażeń, wyjątkowo aktywni i spragnieni przygód będą zachwyceni, jeśli będą mogli spędzić ferie na łonie natury. W trakcie zimowego obozu tego rodzaju, dzieci i młodzież mogą spróbować sił w planowaniu, technice i taktyce. To wyjątkowa gratka dla graczy airsoftu i wielbicieli militariów.

Winterkamp

Nie każde dziecko jest fanem sportu, a ferie zimowe nie są jednoznaczne, z tym że każdy musi jeździć na nartach. Być może zamiast duszy sportowca nasza pociecha ma duszę artysty. Wtedy interesującą propozycją może być obóz twórczy, podczas którego dziecko może rozwijać zainteresowania związane z muzyką, teatrem, sztuką, czy fotografią.

Obozy fabularne

Następną propozycją dla dzieci i młodzieży są różnego rodzaju obozy fabularne. Ich charakter także odbiega od tego, co kojarzy się z zimą, ale uczestnicy są wprost zachwyceni. Zwłaszcza jeśli uwielbiają gry RPG, czy LARP. To wyjątkowa okazja, by wkroczyć w świat fantasy w zupełnie inny niż zazwyczaj sposób. Udział w tego typu obozie gwarantuje przeżycie przygód, jakich nasze dziecko nie mogłoby doświadczyć przed ekranem swojego komputera.

Ferie przygodowe, które rozwijają pasje

Oprócz wyżej wymienionych, mamy do dyspozycji obozy rozwijające jeszcze inne zainteresowania. Jeżeli nasze dziecko uwielbia budować z klocków Lego, wyślijmy je na Obóz Konstruktorów Lego. Jeśli lubi kucharzyć i w napięciu śledzi programy kulinarne, weźmy pod uwagę Obóz Młodych Mistrzów Kuchni. Możemy też zastanowić się nad tym, by posłać dziecko na obóz, w którym pojawią się elementy survivalu – to dobra propozycja dla młodszej grupy lubiącej przygody. Wrażeń nie zabraknie, a program jest odpowiednio dostosowany do predyspozycji uczestników.

Materiał zewnętrzny