Jaki hotel z winnicą w Polsce warto wybrać? Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, w którym można odpocząć na łonie natury i spróbować wyjątkowego wina, zapraszamy do lektury! W niniejszym artykule podpowiadamy, gdzie warto wybrać się na urlop.

Chciałbyś pojechać na krótki urlop do Toskanii, ale z jakichś względów nie możesz pozwolić sobie na zagraniczny wyjazd? Nic straconego! W Polsce również można poczuć toskański klimat. Jak? Wybierając się do hotelu z winnicą! Jeśli jesteś zainteresowany takim miejscem, sprawdź nasze polecenie już teraz. 

Hotel z winiarnią na dolnośląskim szlaku wina

Interesuje Cię hotel z winiarnią? Najlepsze miejsca tego rodzaju znajdują się na dolnośląskim szlaku piwa i wina. Aktualnie sporą popularnością cieszy się hotel z winnicą leżący w Niemczy. To doskonałe miejsce nie tylko dla tych, którzy chcą odpocząć, ale i dla pasjonatów wina. Jeśli zależy Ci na tym, aby poznać unikatowych połączeń aromatu i smaku, koniecznie odwiedź to miejsce i zwiedź cały szlak. Poznasz kulturę winiarską i browarniczą całego regionu, a także będziesz mógł wziąć udział w degustacji najlepszych trunków czy zwiedzić winnicę, na zboczach której uprawiana jest winorośl.

Winiarnia w Niemczy jest nie tylko miejscem, w którym można delektować się winem. Tam znajduje się również nowoczesny hotel wraz ze SPA. A zatem przed wieczorną degustacją będziesz mógł skorzystać – na przykład – z odprężającego masażu. Wokół hotelu znajduje się teren o powierzchni 3,5 hektara, co z kolei jest świetną opcją dla tych osób, które uwielbiają spacerować i spędzać sporo czasu na łonie natury.

Więcej informacji na temat hotelu i atrakcji znajdziesz na stronie https://hotelniemcza.pl/atrakcje/winnica, na której możesz także zarezerwować w prosty i szybki sposób pokój. Czy wiesz, że przy rezerwacji bezpośredniej przez stronę internetowa zyskujesz niższą cenę niż przy rezerwacji przez pośredników?

Co obejmuje dolnośląski szlak winny?

Jeśli już zarezerwujesz pobyt we wspomnianym wyżej hotelu z winiarnią, koniecznie zwiedź cały dolnośląski szlak piwa i wina. To szlak, który prowadzi do aż 20 winnic i 11 rzemieślniczych browarów. Sporą popularnością cieszy się między innymi winnica mieszcząca się w Sokołowcu, która leży w Krainie Wygasłych Wulkanów. Warto odwiedzić również winnicę usytuowaną w wiosce Jakubów. Jeśli natomiast chcesz spróbować fantastycznego piwa, polecamy sprawdzić browar leżący nad doliną Bobru – a mianowicie Browar Miedzianka. Dla osób, które uwielbiają zwiedzać średniowieczne zamki, na pewno spodoba się winnica znajdująca się nieopodal Zamku Grodziec. Ciekawa i warta odwiedzenia winnica leży także pod Wrocławiem, a mianowicie na Wzgórzach Trzebnickich.

Chociaż winnice i browary są od siebie nieco oddalone, warto zaplanować dojazd do hotelu Niemcza z winnicą tak, aby po drodze odwiedzić przynajmniej część miejsc należących do szlaku piwa i wina. Nie tylko po to, aby poznać smaki lokalnych trunków, ale również po to, aby zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki oraz porozmawiać z osobami, których połączyła pasja.

Degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów, zwiedzanie winnicy i możliwość zobaczenia, jak prowadzi się uprawę winorośli to świetne atrakcje. Wiele osób nawet nie wie, ile jest odmian winorośli, ale rodzinna winnica z pewnością dostarczy ciekawej wiedzy. Dzięki temu nie tylko zwiedzi się niezwykle ciekawe miejsca położone w pięknych okolicznościach przyrody, ale też zacznie doceniać logo winnicy.

materiał zewnętrzny