Polska znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego z mieszanymi wpływami kontynentalnymi i oceanicznymi, ale warunki pogodowe mogą się różnić w zależności od regionu. W górach i na wschodzie najczęściej występują mroźne zimy, natomiast na zachodzie, gdzie znajdują się popularne turystyczne miasta Poznania i Gniezna, zimy są łagodniejsze. Potwierdza to informacja o prognoza pogody Gniezno na portalu Meteoprog.

Średnie temperatury w zimie wahają się od 0 °C w dzień do -10 °C w nocy. W Gnieźno słupek rtęci wskazuje średnio +2 °C w grudniu, mroźne śnieżne dni są tu rzadkością. Według prognozy pogody w Gniezno grudniowe opady są rzadkie, a jeśli będzie, to raczej deszcz niż śnieg.

Większość dni grudniowych (około 60%) jest pochmurna, tylko około 13% przypada na słoneczną pogodę. Przez resztę czasu pogoda w regionie jest pochmurna.

Prognoza pogody Rybnik: na dziś, na tydzień, na miesiąc
Jeśli chodzi o południowe regiony kraju, to zwykle jest tu o kilka stopni cieplej, ale generalnie pogoda nie różni się zbytnio od zachodnich, więc według prognoza pogody Rybnik w grudniu słupek rtęci wskaże około 0 °C — + 4 °C. W szczególnie ciepłe dni temperatura w ciągu dnia może dochodzić nawet do + 6 °C.

Pierwszy zimowy miesiąc mieszkańców Rybnika nie zadowoli śniegiem, ale nie zawiedzie obfitymi opadami: ilość opadów w miesiącu jest minimalna, sumaryczna liczba dni deszczowych to nie więcej niż trzy w całym grudniu. Długość ciągu dnia jest trochę więcej niż 8 godzin ciemność zaczyna się już około 16:00.

Zima w południowych i środkowych regionach Polski wcale nie jest straszna. Silne mrozy, zamiecie i burze śnieżne są rzadkie na tych obszarach. Najczęściej turyści i miejscowi świętują Boże Narodzenie i kolejne ferie zimowe w sprzyjających warunkach atmosferycznych, w temperaturach nie niższych niż 0 °C.

Istnieje wiele portali internetowych, które publikują dane o pogodzie, ale nie wszystkie z nich są wiarygodne źródła meteorologiczne. Na Meteoprog użytkownicy zawsze znajdą aktualne informacje o:

  • wskaźnikach temperatury;
  • prędkości wiatru;
  • możliwości opadów i ich ilości;
  • czasie wschodu i zachodu słońca;
  • dynamice pogody przez kilka dni.

Dzięki prognozie pogody w Rybniku i innych miejscowościach w Polsce mieszkańcy i goście zawsze wiedzą, czego się spodziewać w ciągu dnia! Meteoprog zawsze powie, czy wziąć parasol ze sobą i jak się ubrać stosownie do warunków pogodowych.

wpis partnerski