Zima w Polsce oznacza krótkie i chłodne dni pozbawione promieni słonecznych. Taka pogoda pogarsza nastrój i sprawia, że większość mieszkańców kraju marzy o wyjeździe w cieplejsze miejsce. Dokąd wybrać się na zimowy urlop?

Nie tylko narty

Warto pamiętać, że zimowe urlopy nie muszą oznaczać jedynie wyjazdów na narty. Co prawda, zimowe szaleństwo jest przyjemną formą spędzania czasu, jednak gdy marzy się o cieple i słońcu, lepiej zdecydować się na inny typ wyjazdu. Na zimowych urlopowiczów spragnionych ciepła czekają liczne, egzotyczne kierunki.

Zimą najlepiej jest wybrać się na południową półkulę. Gdy na północne półkuli jest zima, tam właśnie jest lato. Z tego powodu egzotyczne kraje cieszą się największą popularnością w listopadzie, grudniu oraz styczniu. Polecanymi kierunkami są: Kenia, Tajlandia, Sri Lanka, Malediwy, Mauritius, Brazylia, Jamajka oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Są to kraje, w których można liczyć na wyśmienitą pogodę i wymarzone warunki do plażowania oraz uprawiania sportów wodnych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie proponują luksus, o jakim można wyłącznie pomarzyć w innych rejonach świata. Natomiast pozostałe popularne kierunki na zimowy urlop są określane jako raj na ziemi – białe piaski plaż, ciepłe, morskie wody i palmy tworzą bajeczną scenerię, a odmienna kultura i zwyczaje pozostawiają w pamięci cudowne wspomnienia.

Jeżeli chce się wyjechać do jednego z egzotycznych kierunków, można postawić na wycieczkę z biura podróży lub zdecydować się na samodzielną organizację wczasów. W pierwszym przypadku nie trzeba się niczym martwić, jednak to samodzielna wyprawa budzi więcej emocji. Dodatkowo organizując wczasy w egzotycznym kraju na własną rękę, można sporo zaoszczędzić.

Znajdź lot, zarezerwuj hotel i spakuj walizki!

By zorganizować wyjazd do ciepłych krajów w czasie zimy, na początek powinno się zarezerwować lot. Pomoże w tym wyszukiwarka lotów, dostępna pod adresem biletylotnicze-24.pl. Po zakupieniu biletów na samolot, powinno się wybrać hotel, w którym będzie się nocować. Można zdecydować się zarówno na sam nocleg, jak i na nocleg z wyżywieniem. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie przepisów dotyczących wjazdu na teren wybranego kraju. Egzotyczne kierunki wymagają posiadania paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu. Ponadto trzeba być przygotowanym na zakup wizy turystycznej – zwykle można nabyć ją online lub na lotnisku (niekiedy do jej wyrobienia niezbędne jest zdjęcie paszportowe).

wpis partnerski