Jeszcze do niedawna parki rozrywki były przeznaczone głównie dla dorosłych i dzieci w wieku nastoletnim. Jednak z roku na rok oferta stale się poszerza, a na mapie Polski powstaje wiele ciekawych miejsc stworzonych z myślą o najmłodszych dzieciach. Kiedy warto zabrać dziecko do lunaparku i na co trzeba zwrócić uwagę przed wyjazdem?

W parku rozrywki każda atrakcja jest dokładnie opisana. Na stronie lunaparku możesz sprawdzić, jakie ograniczenia wiekowe bądź wzrostowe obowiązują na terenie obiektu. Jeśli dziecko nie będzie mogło skorzystać ze wszystkich atrakcji, to bilet dla niego będzie zdecydowanie tańszy. Odwiedzając lunapark, nie zapomnij również o odpowiednim stroju dla dziecka. O czym jeszcze warto pamiętać?

Atrakcje dla najmłodszych

W lunaparku możesz aktywnie spędzić czas z całą rodziną. Na terenie takiego obiektu znajdziesz rozbudowany plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalniami i specjalnymi koparkami dla dzieci. Jeśli chcesz, żeby dziecko skorzystało z innych atrakcji, musisz dowiedzieć się, czy spełnia określone przez obiekt kryteria.

W lunaparkach dla rodzin z dziećmi większość atrakcji jest dostępna dla dzieci powyżej 90 cm wzrostu. Pociecha, która mieści się w przedziale 90-120 cm może korzystać z karuzel i roller coasterów tylko wtedy, gdy towarzyszą jej rodzice. Atrakcje, które nie wymagają stałej obecności opiekunów to na przykład: dom do góry nogami, małpi gaj, krzywe lustra, wystawy i różnego rodzaju przedstawienia. Natomiast dzieci powyżej 120 cm mogą samodzielnie korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się w lunaparku.

Kiedy warto odwiedzić z dzieckiem lunapark?

Pierwsza wizyta w lunaparku to ważne wydarzenie. Na taką wycieczkę warto zabrać dziecko w dzień powszedni, aby uniknąć tłumów i długich kolejek do poszczególnych atrakcji. Podczas wizyty w parku rozrywki dziecko powinno być ubrane w odzież, która nie będzie krępowała jego ruchów. W lunaparku dobrze sprawdzi się na przykład strój sportowy wykonany z przewiewnych materiałów oraz buty z antypoślizgową podeszwą.

Pierwszą wizytę w lunaparku warto zaplanować na jesień lub wiosnę. W tym okresie na zewnątrz panują optymalne temperatury, dzięki czemu dziecko nie przegrzeje się w trakcie zabawy. Przed wyjazdem koniecznie sprawdź prognozę pogody i zabierz ze sobą odzież na przebranie na wypadek, gdyby pociecha bardzo się ubrudziła.

Jeśli Twoje dziecko będzie bało się niektórych atrakcji, to nie wywieraj na nim presji. Pociecha musi przyzwyczaić się do hałasu i atmosfery, która panuje w parku rozrywki. Z czasem dziecko na pewno się ośmieli, a wówczas razem będziecie odkrywać uroki tego wyjątkowego miejsca.

W lunaparku znajdziesz wiele atrakcji, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale także edukują. Dziecko będzie mogło poeksperymentować z ciekawymi konstrukcjami i spędzi aktywnie czas na świeżym powietrzu. Mnogość atrakcji sprawia, że możecie doskonale bawić się w lunaparku przez cały dzień. W takim miejscu każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

materiał zewnętrzny