Kraków to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Nie przychodzi nam jednak na myśl jako pierwsze, gdy szukamy atrakcyjnej lokalizacji urlopu w trakcie ferii. A to spory błąd, gdyż stolica Małopolski ma sporo do zaoferowania w czasie zimy. Gdzie warto się udać, gdy spędzamy ferie w mieście? Podpowiadamy.

Muzea

Wobec ferii oraz nauki zdalnej krakowskie muzea może nie świecą pustkami, ale z pewnością są bardziej dostępne dla indywidualnych turystów. Które z nich zdecydowanie warto zobaczyć? W samym sercu Krakowa znajdują się Podziemia Rynku Głównego, które pozwalają spojrzeć na miasto i jego historię z innej perspektywy. Dzieje Krakowa rozpościerają się na ponad tysiąc lat, a kolejne losy dosłownie odkładały się warstwa po warstwie, szczególnie w miejscu, gdzie dziś jest Rynek. Muzeum przeprowadza zwiedzających przez setki lat zmian, które można dotknąć, jak np. Kramy Bogate, które istniały od końca XIII do 1875 roku.

Ponadto niezmiennie warto odwiedzić Muzeum Czartoryskich. Dla wielbicieli sztuki to jedno z obowiązkowych miejsc w Krakowie. Sama obecność Damy z gronostajem Leonarda da Vinci to wystarczający powód, aby udać się do budynku przy ulicy Pijarskiej. To jednak nie wszystko. Zbiory rodziny Czartoryskich gromadzone przez lata są jednymi z najciekawszych w naszym kraju. W dodatku muzeum znajduje się w Starym Mieście i bardzo łatwo do niego trafić.

Wieliczka

Jeśli mamy wynajęty samochód, to możemy wykorzystać go do podróży poza miasto. Jedną z najciekawszych atrakcji poza ścisłym centrum Krakowa jest zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce. Od centrum miasta dzieli ją niespełna 20 kilometrów. Dlaczego warto się wybrać do kopalni? To unikalne miejsce na skalę kraju i Europy, w którym możemy dowiedzieć się, jak niegdyś stanowiło przez wieki o bogactwie regionu, a także jak trudna była praca w tej branży.

Nowa Huta

Kolejne ciekawe miejsce wybraliśmy dla fanów architektury. Nowa Huta może nie kojarzyć się z niczym interesującym, ale to tylko pozory. Budowę w duchu modernizmu rozpoczęto jeszcze przed II wojną i pomimo wtargnięcia idei socrealistycznych Nowa Huta zdołała utrzymać założenia wcześniejszej epoki. Dziś uważa się tę dzielnicę za swoisty wzór planowania przestrzennego, który warto zobaczyć.

Ojców

Godzinę drogi z centrum Krakowa dzieli nas od Ojcowa, czyli jednego z najbardziej urokliwych miejsc w województwie małopolskim. Zaletą tego miejsca jest fakt, że jest piękna o każdej porze roku. W trakcie wycieczki można zwiedzić zamek Pieskową Skałę, zobaczyć Maczugę Herkulesa oraz pospacerować ścieżkami, którymi niegdyś chadzali polscy królowie. Dla samych widoków naprawdę warto poświęcić godzinę jazdy samochodem, aby dotrzeć do jedynego takiego miejsca w kraju.

Jak podróżować podczas ferii w Krakowie?

Jeśli planujesz ferie w stolicy Małopolski, to dobrym rozwiązaniem będzie wynająć samochód. To najszybszy środek transportu, który sprawdzi się i w mieście, i poza nim. W Flex Rent wystarczy, że zarezerwujesz auto przez internet, a te będzie na Ciebie czekać w wyznaczonym terminie na lotnisku w Balicach. Dzień wypożyczenia kosztuje od kilkudziesięciu złotych! Sprawdź nas koniecznie, aby już teraz zorganizować udane ferie w Krakowie.

materiał zewnętrzny