Wakacje w Polsce cieszą się ostatnimi czasy jeszcze większym zainteresowaniem niż dotychczas. Ocieplenie klimatu, a co za tym idzie, niejednokrotnie dłuższe lato i większa liczba pięknych pogodowych dni, sprawiają, że wielu z nas chce spędzić ten czas w naszym kraju, który może poszczycić się ogromem lasów i zieleni, pięknymi jeziorami czy też dojrzewającymi w słońcu sezonowymi owocami.

Niezależnie od tego, którą część Polski wybierzemy, wszędzie można znaleźć coś dla siebie. Znakomitym miejscem odpoczynku jest chociażby wieś Chotowa, w której, dzięki pięknemu otoczeniu i niewielkiej liczbie mieszkańców, można rewelacyjnie odpocząć i nabrać nowych sił.

Wieś Chotowa

Wszechobecny pośpiech i życie w stresie sprawiają, że wielu z nas pragnie zaszyć się w głuszy i wyciszyć na łonie natury. Sposobnością do tego typu relaksu jest wspomniana już wyżej, znajdująca się w województwie podkarpackim, wieś Chotowa. Jej ciekawe położenie na pograniczu Kotliny Sandomierskiej oraz Pogórza Karpackiego sprawiają, że wokół znajdziemy mnóstwo potoków, łąk, pastwisk i pagórków, co stanowi znakomitą okazję do spacerów na świeżym powietrzu i eksplorowania nowych terenów.

Pobyt tam nie musi jednak wcale oznaczać całkowitego odcięcia się od rzeczywistości i zamknięcia na inne atrakcje. Dzięki doskonałej lokalizacji wsi Chotowa, można bez problemu spędzić też nasz wolny czas w sposób aktywny.

Atrakcje turystyczne w okolicy

Z pewnością wiele osób mogłoby się zastanawiać, co można robić przez tyle dni z dala od cywilizacji, a zupełnie niepotrzebnie. Jeżeli spędzamy urlop z dziećmi, bądź też planujemy zorganizować imprezę okolicznościową, to w oddalonej o około 10 km Dębicy znaleźć możemy Centrum Aktywnego Wypoczynku, które urozmaici czas naszym najmłodszym, ale też będzie idealną bazą imprezową dla dorosłych.

Będąc już z kolei w Dębicy, koniecznie trzeba podjechać do pobliskiej Stobiernii. Znajduje się tam drewniana osada, która przybliży nam życie pradawnych przodków i tym samym pomoże nieco przenieść się w czasie. Odbywa się tam również wiele imprez, takich jak Noc Kupały czy też wszelkiej maści festyny rodzinne.

Jeżeli ktoś zaś szerzej interesuje się różnymi gatunkami roślin, to koniecznie powinien wstąpić do Rezerwatu przyrody Bagno Przecławskie, gdzie będzie mógł odkryć gatunki, o których być może wcześniej tylko czytał w książkach.

Pobyt na wsi Chotowa i w pobliskich okolicach to również sposobność do podszlifowania swoich umiejętności jeździeckich, a może i nawet nauczenia się czegoś zupełnie nowego. W pobliskiej wsi Stare Żukowice znajdziemy ośrodek jeździecki Furioso, a we wsi Pustków – Uczniowski Klub Jeździecki – Ostoja. To również ciekawy sposób na urozmaicenie wolnych chwil.

Jak widać, raczej trudno narzekać tutaj na nudę.

Nocleg

Mogłoby się wydawać, że wyjazd na wieś będzie się raczej wiązał ze spaniem u gospodarza, bądź też u rodziny (jeżeli się ma tam bliskich). Nic jednak bardziej mylnego. W Chotowej możemy postawić na ekskluzywny hotel nad jeziorem, ale też możemy przenocować w niedaleko oddalonym Tarnowie, które, swoją drogą, również oferuje wiele atrakcji turystycznych, takich jak chociażby Muzeum Etnograficzne (i inne muzea), Punkt Widokowy, Ośrodek Strzelecki oraz oczywiście liczne parki miejskie.

Z pewnością każdy tutaj znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego czy woli odpoczynek aktywny czy też raczej typowo pasywny i niezależnie od tego czy określa siebie jako typowego “mieszczucha” czy też jako osobę blisko związaną z mniejszym miasteczkiem, bądź też wsią.

materiał zewnętrzny