Jeżeli uwielbiacie wodę i szukacie nowych wrażeń, to odpowiedzią na wasze pragnienia może się okazać najmodniejsze miejsce w okolicach Zatoki Gdańskiej. Zastanawiacie się gdzie się ono znajduje? Otóż w Redzie, która leży raptem kilka kilometrów od Gdyni. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o tym miejscu, to warto przybliżyć sobie atrakcje, które oferuje ten Aquapark.

Jedną z najciekawszych atrakcji dostępnych na tym właśnie obiekcie jest oczywiście zjeżdżalnia wodna, czyli AquaSpinner. To właśnie ta zjeżdżalnia na fantastyczne parametry, które przyciągają uwagę odwiedzającyh. Jej długość wynosi około 160 metrów. Dodatkowo w ciągu zaledwie kilku sekund możemy się rozpędzić do prędkości około niemal 40 km/h, a to już zawrotna prędkość. Nie spodziewajcie się jednak, że taki przejazd skończy się zbyt szybko! Dodatkowo każdy zjazd AquaSpinnerem jest inny od poprzedniego. Wszystkie zjazdy to przygoda, która trwa nawet 90 sekund. Siedząc w pontonie, cała zjeżdzalnia obraca się! Dzięki czemu nie wiemy, czy ślizgamy się do przodu, czy do tyłu, lub też, w jakim miejscu zjazdu się znajdujemy, to właśnie dlatego to takie niesamowite emocje. Plotka niesie,jest to jedyna tego typu atrakcja w całej Europie!

A czy wiecie na czym polega Shark Slide? W końcu to takiej atrakcji nie ma nigdzie indziej w Polsce. Wyobraźcie sobie, że zjazd rozpoczyna się od wskoczenia w paszczę rekina. A to jeszcze nie koniec, ponieważ następnie czeka na nas 60 metrowy ślizg tunelem, do wielkiego akwarium, w którym żyją, pochodzące z azji rekiny. Tego rodzaju atrakcja kończy się w zamkowym skarbcu, czyli w złotym basenie.

Kolejną atrakcją jest Zatoka Piratów, czyli Pirate Bay. To istne wodna przygoda dla kilkulatków. Basen z ciepłą wodą o głęboki na 30 cm, na środku którego znajduje się wielgachny statek piracki. Nie jest to zwykły okręt, ponieważ posiada on aż 7 mniejszych zjeżdżalni, wodne armatki i zabawki wodne. Miejsce jest naprawdę przemyślane, ponieważ na rodziców czekają leżaki, z których można obserwować dzieci.

Kolejną atrakcja dla dzieci jest basen Zamek, czyli Castle Pool. Baśniowe wykończenie basenowych niecek to jeden z wyróżników redzkiego parku wodnego, w których można się zakochać. Warto wspomnieć, że największych rozmiarów basen jest zatopionym zamkiem, gdzie straszy legendarny morski potwór – Kraken. To świetne miejsce na zabawy w wodzie, oraz na ławeczkach z masażerami karku i pleców gdzie można się zrelaksować, co na pewno przypadnie do gustu rodzicom. W trakcie obserwowania zabaw najmłodszych czekają na nas bicze wodne, a na większych śmiałków wielki prysznic z ogromnego wiadra.

Jeśli jednak i to dla nas za mało, to zawsze możemy skorzystać z niekończącej się zabawy czyli zjeżdżalni rodzinnej, Family Slide. Jest ona pofalowana i długa, dzięki czemu może przypominać zjazd z pagórka. Porównanie nie jest przypadkowe, ponieważ atrakcja znajduje się na samej górze kompleksu. Jeśli chodzi o dane techniczne to zjeżdzalnia jest szeroka na 3 metry, oraz długa na 48 metrów. Dzieci i rodzice wspólną przejażdzkę na pontonie dla dwóch osób kończą w urokliwej leniwej rzeczce, którą można opłynąć prawie cały park wodny.

Oczywiście znajdą się również atrakcje dla trochę starszych dzieci, takie jak basen z ogomną falą! Jest nim Wave Pool Basen i przeznaczony jest dla starszych dzieci, z tego względu, żę fala jest naprawdę wysoka – uczestnik zabawy musi mieć minimalnie 150 cm. Piłka sporych rozmarów stylizowana na rekina, która znajduje się pośrodku basenu, wytwarza fale wysokie na 150 cm. Wygodnie siedząc na kołach dmuchanych, można przeżyć prawdziwy sztorm i poczuć się jak wilk morski.

Te atrakcje to tylko ułamek przygody, którą możemy przeżyć właśnie w tym miejscu. Ale najlepiej zapoznać się z nimi samodzielnie planując wyprawę nad polskie morze. Warto rozważyć wizytę w tym właśnie parku wodnym, żeby przeżyć niesamowite chwile z całą rodziną. Na pewno będzie to niezapomniany wyjazd.

Aquapark w Redzie jest jednym z najciekawszych miejsc tego typu w Polsce. Więcej wspaniałych parków wodnych można znaleźć na podroztrwa.pl/najwieksze-aquaparki-w-polsce/

materiał zewnętrzny